top of page

הסכם גירושין - לצאת במהירות ובהצלחה לחיים חדשים

 

בתי המשפט מלאים בתביעות חוזרות של זוגות שנפרדו ללא עורכי דין מקצועיים וגילו מאוחר מדי, לעתים אפילו מאוחר מאד, כי הסכם הגירושין שעליו חתמו אינו מייצג אותם היטב, יש בו פרצות והוא אינו דואג לזכויותיהם.

 

אל תהיו בצד הנפגע, חסכו לעצכם עוגמת נפש והוצאות כספיות גבוהות, היעזרו בשירותיו של עו"ד שיודע איך לנסח הסכם גירושין, שיאפשר לכם לצאת ברגל ימין לחיים החדשים.

איך מתגרשים נכון ונמנעים מטעויות?

 

תכנון אסטרטגיית הגירושין הוא השלב הראשון בתהליך הגירושין. חשוב לבנות תוכנית הכוללת עקרונות ומטרות ריאליים בנושאים כגון חלוקת הרכוש, מזונות, משמורת הילדים והסדרי הראייה. הציבו לעצמכם קווים אדומים שעליהם אינכם מוכנים להתפשר, אך קחו בחשבון את גורם הזמן. לעתים התעקשות על עקרונות עלולה למשוך את ההליך לאורך שנים, ואתם עלולים להפסיד זמן יקר וכספים רבים.

 

כדאי ללמוד ולהכיר באופן כללי מה אומר החוק, אך דעו כי לא תמיד חשוב מה אומר החוק. עו"ד מקצועי לענייני גירושין ידע להתאים את הנסיבות כדי שהחוק יעמוד לצדכם.

 

חשוב לקבוע תוכנית מפורטת אשר תמנע עד כמה שאפשר את הפגיעה בילדים. המוטו שלכם צריך להיות, לדאוג לילדים ולהשאיר אותם מחוץ לסכסוך. אם לא תנהגו כך אתם עלולים לגרום לנזק לילדים וגם לא תיראו בעין יפה בבית המשפט.

בחירת הערכאה המשפטית המתאימה.

 

בישראל פועלות שתי ערכאות בעלות סמכות לדון בענייני גירושים, בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני (במקרה בו הצדדים הינם יהודים). בית הדין הרבני נוטה לפסוק על פי דין תורה ודורש מאמץ מבני הזוג כדי לנסות להגיע לשלום בית. הערכאה  הראשונה שבה יוגשו התביעות בענייני גירושין  היא זו שתטפל בתיק לאורך כל ההליך והיא יכולה להשפיע באופן משמעותי על הכרעת הדין. זו הסיבה שבין בני הזוג מתרחש הליך הנקרא "מרוץ סמכויות", הליך שבו כל אחד מהצדדים מנסה להקדים ולפתוח את התיק בערכאה המשפטית שבה הוא חושב שיש לו יותר סיכויים לקבל הכרעת דין נוחה.

 

יש לאסוף ראיות שיתמכו בצד שלכם. אלו יכולות להיות הקלטות המוכיחות אלימות מילולית, או אולי גם גופנית, מצד בן הזוג, מסמכים המעידים על הרכוש המשותף, זכויות, יכולת השתכרות הוצאות , תמונות המלמדות על בגידה של מי מבני הזוג וכיו"ב.

בחירת עורך דין מומחה בתחום היא המפתח להצלחה בפרק ב' של החיים. חשוב לבחור עורך דין מקצועי המתמחה בתחום הגירושין והמשפחה. לא כדאי לחסוך ולא כדאי לפנות אל חברים העוסקים בעריכת דין ומבינים "משהו" בתחום, וודאי שלא לשכור עורך דין משותף לשני הצדדים.

 

ככל שהצדדים מבקשים לסיים את מלוא המחלוקות הקשורות בנישואין (גירושי הצדדים, משמורת, מזונות רכוש וכו'), חתימה על הסכם גירושין היא הדרך הקצרה לעשות כן. הסכם גירושין טוב הוא הסכם שאחריו סביר להניח כי לא תיקלעו לתביעות נוספות בערכאות משפטיות. ההסכם  אמור לקבל תוקף של פסק דין להחלטות וההסכמות שקיבלתם ולתת מענה לסיטואציות שעלולות להתעורר מרגע הפרידה ואילך.

 

החלטתם להתגרש? צרו קשר עם עו"ד צחי זיסמן. עשרות לקוחות שהתגרשו "בצורה טובה" ישמחו להעיד על הידע, על הניסיון ועל המקצועיות.

שכרתם את שירותיו של עו"ד זיסמן, אתם כבר בדרך הנכונה לחיים החדשים שלאחר הגירושין.

 

גירושין.jpg

הסכם גירושין

bottom of page